Basketbal

Semináře

Warmup a regenerace
Kvalitnímu sportovnímu výkonu ať už v rámci tréninku, nebo zápasu předchází správné rozcvičení. Jak se rozcvičit a čemu se naopak před výkonem vyhnout? A jak naopak tělo zklidnit po výkonu a podpořit regeneraci sportovce? Právě to je předmětem tohoto semináře.

Výskok
Výskok neodmyslitelně patří k elementárním basketbalovým činnostem. Každý hráč by rád dunkoval a rozdával bloky, ale věnuje rozvoji této dovednosti v tréninku dostatek času? Ví, jak výskok trénovat a zdokonalovat? V našem interaktivním semináři se podíváme na to, jak by měl trénink výskoku vypadat, jaké jsou možné chyby a jak se jim vyvarovat.

Kompenzace
Kompenzace se stává čím dál podstatnější součásti přípravy sportovce. Funguje nejen jako prevence vzniku svalových dysbalancí spojených s basketbalem ale i jako prevence zranění a přetížení sportovce. To platí ale jen za předpokladu, že ji umíme využít správně a chytře. S jakými problémy s pohybovým aparátem se u basketbalistů nejčastěji potýkáme a jak se jim efektivně vyhnout, případně jak s nimi pracovat se dozvíte v tomto semináři.

Kondiční trénink
Kondiční trénink je nedílnou součástí přípravy každého sportovce. Nabízíme vám ucelený přehled důležitých informací z této oblasti. Seminář zahrnuje také praktické ukázky různých druhů kondiční přípravy. Seznámíme Vás s obecnými zásadami kondičního tréninku, ale zejména se zaměříme na jednotlivá specifika daného sportovního odvětví a na to, jak s nimi v rámci kondiční přípravy pracovat.

Stabilita a reakční schopnosti
Stabilita a reakční schopnosti jsou naprostý základ basketbalu. Jejich systematický trénink může být právě tím detailem, který rozhodne v důležitých zápasech a potažmo i v celé sportovní kariéře. Své uplatnění má trénink těchto schopností i v prevenci zranění. Pokud byste se rádi dozvěděli, jaké jsou možné podoby tohoto tréninku a jakým chybám se vyvarovat, je tento seminář právě pro Vás.

 

Individuální spolupráce

Nabízíme spolupráci připravenou na míru podle potřeby sportovce. Dokážeme pomoct a poradit v oblasti kondičního tréninku, správné výživy a fyzioterapie, přičemž respektujeme specifika jedince a daného sportu.

 

Dlouhodobá spolupráce

Nabízíme pravidelné návštěvy našeho fyzioterapeuta/trenéra ve vašem týmu. Máte tak možnost kontroly tréninkové přípravy ve vámi zvolených časových intervalech a možnost konzultovat aktuální dění ve vašem týmu, u vašich sportovců

 

Příprava soustředění

V rámci této služby nabízíme pomoc s přípravou soustředění konaných na začátku i v průběhu sezóny. Zaměříme se na kondiční trénink, kompenzační cvičení, regeneraci a stravu s ohledem na vaše požadavky a na cíl sportovní přípravy.